667 000 008 Infolinia 24h biuro@auto-brokers.pl

Kolizje drogowe często są powodem dużego stresu i komplikacji życiowych. Na szczęście są sposoby, by poradzić sobie z nieprzyjemną sytuacją i skorzystać ze sprawiedliwego zadośćuczynienia za doznane straty. Należy do nich między innymi auto zastępcze .Wrocław jest dużym miastem i skorzystanie z pojazdu zastępczego nie musi być skomplikowane – w zasięgu ręki jest pomoc i porada profesjonalistów.

Komu należy się auto zastępcze?

W pierwszej kolejności trzeba zauważyć, że wynajem auta zastępczego z OC sprawcy ma na celu ograniczyć doznaną w kolizji szkodę. Ograniczenie szkody najbardziej zasadne jest, gdy uszkodzony pojazd ląduje na warsztacie, a jego właściciel potrzebuje go do codziennego życia, przy takich czynnościach jak dojazd do pracy, szkoły czy prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Samochodów używa się jednak także do zaspakajania wielu innych potrzeb (robienie zakupów, wyjazdy do rodziny), które stają się podstawą do starań o auto zastępcze Wrocław jest tutaj bardzo otwarty na wsparcie poszkodowanych.

Jak załatwić formalności?

Jeśli chodzi o auto zastępcze Wrocław daje wiele możliwości. Wystarczy zgłosić się do salonu i zapytać. Musisz jednak wiedzieć, że koszty wynajmu pojazdu pokrywa ubezpieczyciel sprawcy kolizji, lecz po pojazd musisz zgłosić się sam – jest to bowiem opcjonalne i tylko od Ciebie zależy czy zdecydujesz się na przyjęcie auta na zastępstwo. Zazwyczaj dostaje się pojazd podobnej klasy do tego, który został uszkodzony.

Zapewniamy, że warto zgłosić się po auto zastępcze. Wrocław to miasto, gdzie bardzo liczy się mobilność i każdy dzień bez własnego samochodu jest poważnym utrudnieniem.