667 000 008 Infolinia 24h biuro@auto-brokers.pl

Zastępcze auto z OC Wrocław przysługuje każdemu poszkodowanemu kierowcy po kolizji. Aby otrzymać samochód zastępczy należy zgłosić się do profesjonalnej wypożyczalni i złożyć odpowiednie oświadczenie o ponoszeniu strat. Pamiętać należy o tym, że w oświadczeniu powinno podać się nie tylko straty materiale, ale również wszystkie straty moralne, które wynikają w związku z unieruchomieniem naszego auta. Po złożeniu oświadczenia można wyprać auto z OC Wrocław, które znajduje się w ofercie wypożyczalni i korzystać z niego przez cały okres naprawy własnego pojazdu.

Uszkodzenie drogiego auta

Jeżeli uszkodzeniu uległ samochód wysokiej klasy, to należy skorzystać z ofert takich wypożyczalni, które w swoje ofercie posiadają odpowiedniej klasy auto z OC Wrocław. Każda profesjonalna wypożyczalnia samochodów oferuje nie tylko samochody ekonomiczne, ale również kompaktowe, luksusowe, terenowe oraz dostawcze. Pamiętać należy o tym, że nasz ubezpieczyciel ma obowiązek pokrycia wszystkich kosztów wynajmu auta tej samej klasy, co uszkodzone. Oczywiście nie możemy sięgać po samochody z klasy wyższej.

Limity na auto z OC Wrocław

Korzystając z aut zastępczych warto pamiętać również o tym, że nasz ubezpieczyciel nie może narzucić nam limitu kilometrów, czy też godzin, w których możemy użytkować auto z OC Wrocław. Każdy poszkodowany ma pełne prawo, aby dowolnie korzystać z samochodu zastępczego.

Co w przypadku długiego okresu naprawy?

Każdy ubezpieczyciel sprawcy ma obowiązek pokryć z polisy OC wszystkie koszty wynajmu auta zastępczego na cały okres wyłączenia uszkodzonego samochodu z użytkowania. Dotyczy się to oczywiście nie tylko samej naprawy, ale również oczekiwania na odpowiednie części, czy też konieczności czekania w kolejce na odpowiedniego mechanika samochodowego.